SAM blokeliai iš polistireno putplasčio pripažinti tarptautiniu mastu

 

    Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje trečius metus iš eilės apdovanojo Lietuvos įmones, labiausiai pasižymėjusias vystant ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Vokietijos. Šiais metais taip pat buvo įsteigtas ir specialusis apdovanojimas, skirtas už ypatingus nuopelnus atsinaujinančios energetikos ir efektyvaus energijos vartojimo srityse.

Į specialųjį apdovanojimą pretendavo 11 įmonių, tačiau vieninga komisijos nuomone jis buvo skirtas nedideliai, bet labai iniciatyviai ir kūrybingai įmonei iš Vilniaus UAB „Statinių apšiltinimo medžiagos“.

    Įmonė susikūrė 1999 metais. Bendrovės įkūrėjai – kelių bendraminčių grupė, iki tol dirbusi statinių šiltinimo ir apdailos srityje. Įmonė bendrauja su projektuotojais, architektais, atlieka dalį generalinio rangovo funkcijų, koordinuoja subrangovų darbą, komplektuoja medžiagas ir konstrukcijas, užsiima prekyba, bei kuria ir diegia energiją taupančius gaminius ir technologines naujoves.

Specialųjį prizą įmonė gavo už patentuota apšiltintų atitvarų statybos sistemą SAM iš polistireno putplasčio blokelių. Sistemą sudaro du elementai, kurie labai paprastai sujungiami tarpusavyje, panašiai kaip „lego“ kaladėlės. Klojinys užpildomas betonu, taip betonas tampa konstrukciniu sienos elementu, o klojinys – šilumą ir garsą izoliuojančia medžiaga. Po to siena lieka tik apdailinti. 

Po vidinių ir išorinių apdailos darbų siena įgauna šiluminę varžą lygią maždaug R=5,0m2 K/W. Pageidaujant varža gali būti R=8,0m2 K/W ir daugiau. 

Labai svarbu tai, kad SAM statybos technologiją galima sėkmingai naudoti bet kokiems pastatams: individualiems bei gyvenamiesiems namams iki 25 m aukščio, pramoninės paskirties objektams ir sandėliams rūsiams, šaldymo patalpoms bei dirbtuvėms; visuomeniniams objektams: parduotuvėms, paviljonams, tų pastatų apšiltinamiems pamatams.

Šiuo metu, pasinaudojus SAM sistemos galimybėmis, pastatyta apie 500 gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų, daugelyje jų sumontuoti šiluminiai siurbliai ir rekuperatoriai. Per pastaruosius ketverius metus, naudojant apšiltintų atitvarų sistemą, pastatyta apie 20 pasyvių (žemos energetikos) namų, kurių apšildymui sunaudojama itin mažai energijos.

Įmonė džiaugiasi, kad po 8 metų atkaklaus darbo kuriant ir tobulinant itin ekologiškas ir aplinką tausojančias sistemas sulaukė įvertinimo tarptautiniu mastu ir teigia, kad labiausiai turi būti dėkingi savo klientams, kurie sugebėjo įvertinti siūlomas novatoriškas paslaugas ir medžiagas.

Šiuo metu „Statinių apšiltinimo medžiagos“ intensyviai dirba su „ateities namo“ projektu „energija+“. Įmonės įkūrėjų vizijose – namas, kuris užuot reikalavęs energetinių išlaidų, šeimininkui neš pelną: šildymo sąnaudos bus labai mažos, minimalios investicijos šildymo ir karšto vandens paruošimo įrangai bei galimybė valstybei parduoti elektros energiją gaunamą iš atsinaujinančių gamtos šaltinių.