Ieškant durų namui, butui, ofisui ar kitai patalpai reikėtų atsižvelgti į dominuojantį dizainą, spalvas, medžiagas. Pagal bendrą patalpos vaizdą galima išsirinkti tinkančias bei patinkančias duris: laminuotas, faneruotas, pušines, uosines, ąžuolines, metalizuotas ir kt. Reikia nepamiršti, kad kiekviena aplinka reikalauja tam tikrų durų.

Apie šarvuotas duris

Pagrindiniai kriterijai pasirenkant plienines "šarvuotas" duris:
  • Mechaninis stiprumas ir standumas.
  • Užraktai, atsparumas įsilaužimui.
  • Patikimumas.
  • Oro garso izoliacija.
  • Šilumos perdavimo koeficientas.
  • Atsparumas gaisrui (tuo atveju, jei durys naudojamos kaip priešgaisrinė atitvara).

Mechaninį stiprumą ir standumą užtikrina durų konstrukcija.Varstomoji durų dalis turi būti sutvirtinta taip, kad būtų atspari vertikaliam ir horizontaliam mechaniniam poveikiui. Varčiai sustiprinti paprastai naudojamos papildomos standumo briaunos, kurios virinamos prie pagrindinių varčios lakštų ir spynos apsaugos dėžutės. Durų stakta turi būti ne stačiakampis vamzdis , bet kuo daugiau profiliuotas ir standumo kampų turintis plieno profilis. Durų konstrukcija yra saugi tik tuomet, kai uždarytoje durų varčioje nėra galimybės prieiti prie spynų liežuvėlių, o nupjovus ar kitaip sugadinus vyrius, varčia lieka fiksuota plieniniais kaiščiais. Daugelis gamintojų naudoja vienokias ar kitokias apdailos medžiagas, kurios vizualiai uždengia lengvai pažeidžiamas durų konstrukcijos vietas, tačiau be didesnių pastangų nuėmus apdailines detales, durys tampa lengvai išlaužiamos. (Pvz. nuėmus lengvai pritvirtintus apvadus, galima lengvai pakišti laužtuvą ar kitą sudėtingesnį hidraulinį prietaisą ir sėkmingai atplėšti durų varčią.)
Užraktai - vienas iš pagrindinių durų atsparumo įsilaužimui kriterijų. Tarkim, durų konstrukcija atitinka labai aukštą saugumo kategoriją. Panaudojus žemos kategorijos spyną, visa konstrukcija tampa ne aukštesnės nei spynos saugumo kategorija, nes tai - lengviausiai pažeidžiama vieta. Norėtųsi atkreipti dėmesį, kad ne visada stori ir daug kaiščių ir liežuvėlių turintys užraktai yra išties saugūs. (Pvz. užraktas "CISA 57515" geriausiu atveju atitinka tik antrą saugumo įsilaužimui kategoriją, nors užraktas atrodo oho-ho kaip… pagrindas SKMML bandymo protokolas Nr.2000-3-06). Todėl nepasikliaukite vien gamintojo atstovo kalbomis, bet būtinai reikalaukite gaminio sertifikato ir atitikties deklaracijos.
Patikimumas- tai kriterijus, leidžiantis įvertinti duris eksploatacijos metu. Teoriniai skaičiavimai niekada neatitiks realybės, todėl tik ilgalaikiai ir sudėtingi bandymai gali atitikti realybę. Aukštas gaminio patikimumas gali būti pasiekiamas tik labai aukšta gaminio gamybos kontrole ir automatinėmis-programinėmis gamybos linijomis.
Oro garso izoliacija ir šilumos perdavimo koeficientas - tai tikrai nemažiau svarbūs kriterijai, kaip ir durų saugumas. Tačiau norint pasiekti aukštą durų saugumą (pvz. naudojant ištisines standumo briaunas, storus konstruktyvus, tuščiavidures storas staktas, daug, įvairiomis kryptimis rakinamų kaiščių turinčias varstomos dalies konstrukcijas ir t.t.) prarandamos vienos iš pagrindinių durų savybių - garso ir šilumos izoliacija. Todėl durų saugumo reikia siekti aukštomis technologijomis ir inžineriniais sprendimais, o ne masyviais konstruktyvais ir akis apgaunančiomis pridėtinėmis detalėmis.
Atsparumas gaisrui - neskaitant pagrindinės gaisro apribojimo paskirties - tai ir labai aukštas gaminio tikslumas, bei sandarumas. Tik labai aukštos kokybės gaminys gali atlaikyti 100 ir daugiau min. gaisro kaitros, nesukrypdamas ir nepradegdamas.